Trustees Emeriti

Laura J. Allen ’81 | Brookline, Mass.

David W. Barber ’88 | New York, N.Y.

Ford W. Bell P’02 | Shorewood, Minn.

James S. Berrien ’74 | Westport, Conn.

Francine J. Bovich ’73 | Greenwich, Conn.

Judith Ammerman Brielmaier ’60 | Sarasota, Fla.

Bradford T. Brown P’12 ’15 ’20 | Acton, Mass.

Christy Burke ’93 | Upper Montclair, N.J.

Eduardo Castell ’87 | Brooklyn, N.Y.

Theodore S. Chapin ’72 P’07 | New York, N.Y.

Kevon Copeland ’76 | Pittsburgh, Pa.

Jamie Glanton Costello ’89 | Brookline, Mass.

Duncan Nelson Dayton ’81 | Waccabuc N.Y.

Raymond J. Debbane P’09 ’13 | Greenwich, Conn.

Anita L. DeFrantz ’74 | Santa Monica, Calif.

Warren T. Erickson ’74 | Rockport, Maine

Sarah H. Fenton ’63 | Portola Valley, Calif.

Marna Wagner Fullerton ’56 P’91 | Wayzata, Minn.

Jane Funkhouser ’53 P’85 GP’15 | Portola Valley, Calif.

Constance H. Smith Gemmer ’80 P’10 | Portland, Maine

Prescott W. Hafner ’80 | Santa Rosa, Calif.

Carolyn R. Holleran ’60 GP’07 | Sinking Spring, Pa.

Mark M. Iger ’75 | New York, N.Y.

Ann Werner Johnson ’68 | Palm Beach, Fla.

W. Estella Johnson ’75 | Hillsborough, N.C.

Kenneth R.  Kabel ’76 P’12 | Cincinnati, Ohio

David B. Kelso P’09 | New Orleans, La.

Andrew Ketterer ’71 | Old Orchard Beach, Maine

Barbara Shattuck Kohn ’72 | New York, N.Y.

Rae Downes Koshetz ’67 | New York, N.Y.

Joan Jacobson Kronick ’46 P’73 | Brooklyn, N.Y.

Gerald D. Laubach P’79 | New London, N.H.

Linda J. Lear ’62 | Bethesda, Md.

Susan Eckert Lynch ’62 | Greenwich, Conn.

Britta Schein McNemar ’67 | Waltham, Mass.

Lynda Batter Munro ’76 P’08 | New Haven, Conn.

Nancy S. Newcomb ’67 | New York, N.Y.

John F. Niblack P’98 | Lyme, Conn.

Judith Tindal Opatrny ’72 | Jackson, Wyo.

David H. Palten ’76 P’04 ’09 | West Hartford, Conn.

Maria C. Pellegrini ’69 | South Pasadena, Calif.

Mary Lake Polan ’65 P’02 ’10 | New York, N.Y.

Frances Gillmore Pratt ’60 P’89 | Cambridge, Mass.

Carol J. Ramsey ’74 | Redondo Beach, Calif.

Douglas C. Renfield-Miller ’75 | Redding Center, Conn.

George S. Rogers ’82 P’16 | Annisquam, Mass.

Theodore M. Romanow ’76 | Marion, Mass.

Thomas A. Sargent ’82 P’17 | Wellesley, Mass.

Annie M. Scott ’84 | Waterbury, Conn.

Lyn Gordon Silfen ’67 | New York, N.Y.

Ellen C.L. Simmons ’69 P’04 | Houston, Texas

Frederick P. Stratton, Jr. P’91 ’96 | Mequon, Wis.

W. Carter Sullivan ’79 P’16 | New York, N.Y.

Sally Susman ’84 | New York, N.Y.

Dhuanne S. Tansill ’64 | Stamford, Conn.

Jean C. Tempel ’65 | Brookline, Mass.

Franklin A. Tuitt Ed.D ’87 | Storrs, Conn.

Kevin Wade ’76 | Locust Valley, N.Y.

Virginia Eason Weinmann ’51 | Metairie, La.

Diane Buchanan Wilsey ’65 P’91 | San Francisco, Calif.